Het Kwadrant in Weert heeft een Techniekplein ingericht om het techniekonderwijs aantrekkelijk te maken en een brede belangstelling te wekken, zodat leerlingen een gefundeerde keuze maken voor ze overstappen naar het mbo.
Leerlingen van de sector techniek draaien in het derde jaar mee in een zogenoemde carrousel. Elke twee weken krijgen ze in groepen van vijftien les op een andere afdeling, in de hoop interesse te wekken in een voor henzelf onvermoede richting en beroep. Aan de lessen zijn ook bedrijfsbezoeken gekoppeld.
De leerling kan op het Techniekplein kiezen uit allerlei modules. De deuren staan open, de leerling bepaalt (deels) de inhoud van zijn programma. Binnen het Techniekplein worden steeds meer levensechte leersituaties aangeboden, waardoor het werkelijk integraal ervaren van techniek mogelijk wordt. De leerling mag verkennen, zonder dat de keuze voor een leerprogramma vooraf vast ligt. De leraar is deels expert (overdracht van vakkennis en vaardigheden) en deels coach (volgt de leerling in zijn leervragen, stemt af op behoefte, betrekt leerling bij de eindbeoordeling).
Daarnaast creëert het Techniekplein meer ontmoeting en overleg tussen de betrokken leraren van de verschillende afdelingen, waardoor leren van elkaar mogelijk wordt. En de leerling heeft mede een rol bij de beoordeling van het resultaat.
Uit onderzoek is gebleken dat na de carrouselperiode veertig procent van de vmbo-leerlingen binnen tien weken een andere richting kiezen dan waarvoor zij zich oorspronkelijk inschreven.
Reacties (1)
L. Ogink | 28-06-2009
Wat een ramp dat de conservatievelingen het voor elkaar hebben gekregen dat we weer terug gaan naar landelijke examens nederlands wiskunde. gaan we lekker weer onsamenhangde vakjes aftoetsen. Als je dit ziet zou het afzonderlijk toetsen verboden moeten worden