Voortplanting
Tijdens de biologieles komt in 2 vwo en 4 vwo de voortplanting aan bod op het Stedelijk Gymnasium Den Bosch. Voor leerlingen een leuk onderwerp waar ook vaak lacherig over wordt gedaan. Het klinische gedeelte komt meestal goed uit de verf. Leraren vinden het echter soms moeilijk om seksualiteit en gevoelens te bespreken. In deze video laten we een manier zien om seksualiteit bespreekbaar te maken in een veilige omgeving.
Spel
Er wordt gebruik gemaakt van twee spellen van de Rutgers Nisso Groep:
Boyz R Us (alleen voor jongens) en Girl’s Choice (alleen voor meisjes).
In dit spel bespreken leerlingen in groepjes van 6 uiteenlopende vragen die met sexualiteit en relaties te maken hebben.
Reacties (1)
Arie de Kleijn | 13-09-2010
Interessant. Zeker voor een dergelijk lastig onderwerp kan dit goed werken. Het is belangrijk dat er serieus met zo'n onderwerp wordt omgegaan en de gekozen methode lijkt goed te werken. Voordeel van de gekozen werkvorm is dat leerlingen heel actief bezig zijn.