"Het is iets in je hoofd, iets dat tegen je schreeuwt: Niet eten, dunner is mooier!"
Ester is negentien jaar en heeft al enkele jaren een eetstoornis. In deze reportage vertelt ze opnehartig over haar stoornis en haar gevoelens die daar bij komen kijken.
Iemand met een eetstoornis is altijd bezig met voedsel. Calorien tellen, vreetbuien, braken en laxeerpillen zijn dan aan de orde van de dag. Eetstoornissen komen veel voor bij jonge vrouwen en steeds vaker ook al bij kinderen op de basisschool, en bij jongens en mannen.
Voor een leraar dus heel erg belangrijk om gestoord eetgedrag op tijd te signaleren en weten wat je kunt doen om een leerling te helpen. Wil je weten wat de signalen zijn en hoe je een leerling met een eetstoornis het beste kunt helpen kijk dan naar Studio24 - Eetstoornis.
Reacties (1)
Eey meid, kom ik op deze site en dan kom ik jou ineens tegen, respect voor jou dat je dit zo openhartig durft te vertellen, deze ziekte wordt nog zo vaak onderschat, zoals je zelf zegt. God is bij je en begrijpt je dan wie dan ook! Jezus houdt van jou, liefs Iris